401924-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsstädning – Lokalvårdstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvårdstjänster
BeskrivningUpphandling avseende tjänsten att ansvara för utförande av lokalvård inom Karlstad Innovation Park Ekonomisk Förening (KIP) lokaler i Karlstad. Upphandlingen avser att ingå ramavtal med en (1) leverantör som kan ta det fulla ansvaret för lokalvård med tillhörande tjänster. Detaljer redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101344:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning