Göteborgs Symfoniker AB planerar göra utomhuskonserter under augusti månad 2021. Syftet med denna upphandling är att teckna avtal med en leverantör avseende hyra av mobil scen samt projektledning och ljus- och ljudteknik för att genomföra konserten med hög teknisk kvalitet enligt bilagd teknisk specifikation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44212000 Konstruktionsprodukter och konstruktionsdelar utom monterade eller monteringsfärdiga byggnader, 44212320 Diverse konstruktioner, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen