2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenader
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop av byggentreprenader, löpande underhållsåtgärder, mindre om- och tillbyggnader, renoveringar samt anpassningar på beställarens fastigheter. Beståndet består främst av skolor, förskolor, äldreboende och kontorslokaler inom Nynäshamns Kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001