402002-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sandviken: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Vuxenutbildning distans.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sandviken.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Sandvikens kommun bjuder in till upphandling av Vuxenutbildning på distans.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80000000 Undervisning och utbildning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner