402004-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Strängnäs: Värmepumpar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling Kyltjänst.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
Ramavtal med flera aktörer
Ramavtalets löptid
Antal år: 4
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal avseende diverse kyltjänster bl.a. årskontroll, service och installation.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42511110 Värmepumpar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 50000000 Reparation och underhåll, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej