402059-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Hjullastare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redskapsbärare/hjullastare
Referensnummer: BV 2019-0085
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av en större och tre mindre redskapsbärare/hjullastare för skötsel och underhåll av Göteborgs kyrkogårdar.
Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på samtliga eller endast ett av anbudsområdena. En och samma anbudsgivare kan bli aktuell för att teckna avtal inom båda anbudsområdena. Göteborgs begravningssamfällighet har för avsikt att ingå avtal med en leverantör inom respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden enligt följande:
Anbudsområde 1: Större (1 st.)
Anbudsområde 2: Mindre (3 st.)