40212-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Kommunikationsinfrastruktur
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstekniskt system – SFA.
Referensnummer: 16SV1233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32571000 Kommunikationsinfrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Hårdvara och mjukvara för positionering, evakuering m.m. i bergutrymmen och bergtunnlar för att säkerställa en hög arbetsmiljösäkerhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32344270 Radio- och telefonövervakningssystem, 32524000 Telekommunikationssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen