402155-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ramavtal Service Now konsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Service Now konsulter
BeskrivningUpphandlingen innebär leverans av konsultstöd där Arbetsförmedlingen avser att teckna ramavtal för tre (3) st kompetensområden för att säkra Arbetsförmedlingens framtida behov av en flexibel och kostnadseffektiv försörjning av IT-konsulttjänster med ServiceNow kompetens.
Intern identifierareAf-2026/0045 1814
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningRamavtal rörande ServiceNow Konsulter.
Intern identifierare1899611-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören
BeskrivningSe upphandlingsdokument.
Intern identifierare1899612-1