402158-2026 - Resultat
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – Ramavtal servicearbeten ventilation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal servicearbeten ventilation
BeskrivningRamavtalet omfattar service- och underhållsarbeten, OVK och entreprenader för ventilation i Beställarens fastighetsbestånd. Med entreprenader menas att även investeringsprojekt kan komma att beställas.
Intern identifierareSP 2026/9
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal servicearbeten ventilation