See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stambyte, fönsterbyte, ventilation, solceller och vindsombyggnad. Samverkan under projekteringsskedet, Särla 2.
Beskrivning: Entreprenaden avser stambyte med badrumsrenovering, fönsterbyte, konvertering från självdrag till frånluftsventilation med återvinning, installation av solcellsanläggning på Särla 2. Totalt 218 lägenheter och 17 lokaler fördelat på sex byggnader. Entreprenaden avser även ombyggnad av vindar till ca 60 nya vindslägenheter på Särla 2 och ca 6 nya vindslägenheter på Oasen 4, anläggning av cykelplatser och anpassning av växtlighet/dagvattenhantering för uppställningsplatser.
Intern identifierare: 2024MKB-297
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000