40227-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Banktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betalväxel
Referensnummer: RS 2019-04125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen upphandlar en betalväxel för att tillgodose ett växande behov inom vården och övriga verksamheter för att genomföra betalningar på nätet. Leverantören ska tillhandahålla betalväxel samt stöd vid implementation av betallösningar i VGRs verksamheter. Upphandlingen omfattar även kassakopplade kortterminaler.