40228-2020 - ÄndringSverige-Sala: Byggteknisk projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare och kommunikatör avseende åtgärdsförberedelser och åtgärder Sala Silvergruva och Pråmån, Fas 1
Referensnummer: 2019/641, 2019/1506
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser projektledare under 3 år för ett projekt som har en total budgetram på 23 MSEK. Projektledaren som upphandlas ska utgöras av en fysisk person med redovisade tidigare erfarenheter relevanta för projektet. Upphandlingen baseras på fast pris inkl. utrustning och programvaror. Under fas 1 ska projektledaren vara på plats i Sala två dagar/vecka. Som en separat del kan anbud på området Kommunikatör offereras, dvs valfritt enbart projektledare, enbart kommunikatör eller både och.