Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektkoncept trafiksäkert lärande i skolan
Referensnummer: TN 2019-00132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421200 Projektutformning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ett projektkoncept gällande trafiksäkert lärande i skolan och ska bestå av projektledning, filminspelning och utveckling av smart app. Projektet beräknas pågå i tre (3) år och ska träna barn och unga i att tänka och agera trafiksäkert.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompletterande information
Upphandlingsdokument hämtas hem från Växjö kommuns webbplats under adress: www.vaxjo.se/upphandling eller via www.opic.com. Eventuella förtydliganden och kompletteringar för annonserad upphandling kommer att införas löpande på denna webbplats. Ni anger er e-postadress för att erhålla automatisk uppdatering av de eventuella förändringar som gäller efterfrågad upphandling. OBSERVERA! Om ni erhållit underlag på annat sätt, så måste ni själva bevaka eventuella förändringar på www.vaxjo.se/upphandling. Kontakta ansvarig upphandlare om ni önskar underlag utan att ange e-postadress.
Frågor med anledning av upphandlingen kan under anbudstiden ställas hand med hjälp av funktionen "Frågor och svar" i TendSign. Sista dag för frågor är 2019-05-20.
Endast publicerade skriftliga svar och förtydliganden lämnade av upphandlande myndighet är att se som giltiga förtydliganden av upphandlingsdokumentet.