See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialsnickerier till Campus Borlänge, Högskolan Dalarna
Beskrivning: Högskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på specialsnickerier till nya Campus Borlänge. Uppdraget består av ett antal olika möbler. Ritningar och föreskrifter är del av upphandlingsdokumenten. Observera att denna upphandling ersätter tidigare annonserade och avbrutna upphandling "Specialsnickerier till Campus Borlänge Hda 2.5-2024/411" Ändringar som har gjorts är framförallt hur anbud utvärderas. Upphandlingen är nu indelad i 3 anbudsområden där anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Mindre ändringar har även gjorts i bilagan med ritning och föreskrifter. En del av möblerna i anbudsområde 2 ska levereras under v.23. Övriga möbler under v.29-32. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44220000 Inredningssnickerier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95627:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95627:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95627:Lot:3