Orust kommun bjuder in till upphandling av ramavtal med en (1) leverantör avseende Server-, nätverksprodukter och tjänster. Ramavtalet omfattar bl.a. servrar, accesswitchar, modulära switchar, accesswitchar WiFi, säkerhetsprodukter för nätverk samt konsulttjänster inom området.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget i enlighet med upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 32420000 Nätutrustning, 32520000 Telekablar och telekommunikationsutrustning, 32522000 Telekommunikationsutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning, 32572000 Kommunikationskablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen