2. Förfarande
Förfarande
Titel: EXTERN REMISS - Ramavtal avseende tjänster inom gränsöverskridande olagliga avfallstransporter
Beskrivning: Naturvårdsverket ska upphandla ett ramavtal avseende tjänster inom gränsöverskridande olagliga avfallstransporter. Innan annonseringen av upphandlingen bjuder Naturvårdsverket in potentiella leverantörer och andra berörda parter att inkomma med synpunkter på delar av upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: NV-25-058373 EXTERN REMISS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90530000 Drift av avfallsupplag