2. Förfarande
Förfarande
Titel: Återbrukspartner
Beskrivning: Vill ni vara med och säkerställa att byggmaterial återbrukas i Borlänge kommun? Har ni erfarenhet och kunskap inom: • Demontering av återbruksmaterial, detta omfattar praktiskt demonteringsarbete. • Rekonditionering av återbruksmaterial, detta omfattar kvalitetskontroll och rekonditionering, bedömning, rengöring, reparation och dokumentation. • Återbrukskoordinering • Återbruksinventering • Återbruk i projekteringsfasen - Då är ni varmt välkomna att lämna anbud i denna upphandling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111300 Demonteringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120000:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten