402453-2023 - ResultatSverige-Linköping: Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation flerbostadshus Ellipsen 10
Referensnummer: 310687
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser att på totalentreprenad utföra nybyggnation av flerbostadshus och lokaler inom fastigheten Ellipsen 10.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen