Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: UH-2018-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för utförande ventilationsarbeten och OVK besiktningar. Upphandlingens omfattning redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/01/2019Slut: 31/12/2020
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Ramavtalet kan förlängas att löpa 12 + 12 månader (total löptid 48 månader) se upphandlingsdokumenten