402488-2023 - PlaneringSverige-Linköping: Inspektion av ventilationssystem
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Obligatorisk ventilationskontroll
Referensnummer: RFI UC-2023-264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Obligatorisk ventilationskontroll i Regionens lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71356100 Tekniska kontroller, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71632100 Ventilkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen