402537-2017 - ResultatSverige-Falun: Kirurgiska spårbarhetssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spårbarhetssystem för sterilt gods.
Referensnummer: LD17/02339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33169500 Kirurgiska spårbarhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av ett IT-system för full spårbarhet av instrument, galler och vagnar från steriltekniska avdelningen till operation och åter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen