402538-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienter, skärmar, plattor och tillhörande tjänster.
Referensnummer: 0121-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Karlstad kommuns behov av datorer, läsplattor, bildskärmar och tunna klienter med tillhörande tjänster såsom arbetsplatshantering och hantering av kringutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen