402558-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Läskedrycker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cafésortiment.
Referensnummer: UH-2017-67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15982000 Läskedrycker
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköping-, Norrköping och Kinda kommuner, inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande ”Cafésortiment”.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15982000 Läskedrycker, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen