402562-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial Bollnäs Energi AB.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar åt Bollnäs Energi bredbandsmateriel för löpande uttag gällande utbyggnad av bredbandsnät inom Bollnäs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen