Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsanknutna specialsnickerier PAKET 1
Referensnummer: 2019/0774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44230000 Byggnadssnickerier
II.1.4.
Kort beskrivning
Mälardalens högskola (MDH) inbjuder härmed intresserade leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling av byggnadsanknutna specialsnickerier PAKET 1, med referensnummer 2019/0774.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45421150 Montering av snickerier, ej i metall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen