402615-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regional anestesi och centrala infarter
Referensnummer: VF2017-0024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Epiduralset, spinalkanyler, LP/spinalkanyler, plexuskanyler, CVK-katetrar, artärkatetrar, injektionsportar och tryckmätningsset
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är:
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktområden:Epiduralkanyler med tillbehör, spinalkanyler, plexuskanyler, CVK, piccline, artärkatetrar, fixering till centrala infarter, injektionsportar och tryckmätningsset.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 15 000 000 SEK, dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum:
Avtalets beräknade slutdatum:
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till st. förlängningsoptioner à månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 15 000 000 kr, dock kan inga volymer garanteras.