Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygplatsljus, Omsättning styrutrustningar Malmen och Vidsel
Referensnummer: 430230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser byte av styrutrustning för flygplatsljus på Malmen flygplats samt som option även Vidsel flygplats. Arbetsområdena är militära skyddsområden varför särskilda regler gäller. Personal som vistas inom militärt område kommer att genomgå säkerhetsprövning, endast personal som godkänts får tillträde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35700000 Elektroniska försvarssystem, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen