402701-2026 - Resultat
Sverige – Teknisk yrkesutbildning – Flygteknikerutbildning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlygteknikerutbildning
BeskrivningUtbildningstjänster för Flygteknikerutbildning kat B1.3 Basic training i enlighet med EASA part 147 eller SE-EMAR 147, motsvarande YH-utbildning Flygtekniker med inriktning helikopter, 420 YH poäng/24 månader, samt samordning av examinering på Modul 11 för Kat B1.1.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80531200 Teknisk yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:189:Lot:1