402774-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Fagersta: Lastmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskin 2018
Referensnummer: 18/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller leverans av en fabriksny lastmaskin av senaste årsmodell samt serviceavtal för tre år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen