402793-2019 - KonkurrensutsättningSverige-ÅKERSBERGA: Arkivering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkivarietjänst
Referensnummer: 150698
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79560000 Arkivering
II.1.4.
Kort beskrivning
Roslagsvatten ska med hjälp av detta ramavtal genomföra en utredning om bolagets behov av informationshantering och diarieföring. Rutiner för arkivering och styrning av informationshantering ska tas fram. Uppdraget genomförs i nära samarbete med funktioner för dokumenthantering, miljö- och kvalitet, IT, säkerhetsskydd och informationssäkerhet. Befintliga arkiv ska inventeras och ordnas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79995100 Arkiveringstjänster, 92512000 Arkivtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen