2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantering av farligt avfall
Beskrivning: Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Hantering av farligt avfall enligt detta underlag. Upphandlingen omfattar hämtning, transport och omhändertagande av farligt avfall för kommunens förvaltningar och avropsberättigade bolag. Uppdraget omfattar även dokumentation, redovisning, statistik samt rådgivning och utbildning.
Intern identifierare: KS 2024/00314
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000