402827-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster.
Referensnummer: KS-16 1313
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun och det av kommunen helägda Norrtälje kommunhus AB samt dotterbolagen Campus Roslagen AB, Roslagbostäder AB och Norrtälje Energi AB samt dess dotterbolag Norrtälje Energi Försäljnings AB, inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på:
— sakkunniga till kommunens revisorer,
— sakkunniga till lekmannarevisorerna i kommunens aktiebolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen