See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: För utförande av Ostkustbanan delen Kubikenborg-Sundsvall C, entreprenad CD (Mark och BEST) inom Sundsvalls kommun, Västernorrlands län
Beskrivning: För utförande av Ostkustbanan delen Kubikenborg-Sundsvall C, entreprenad CD (Mark och BEST) inom Sundsvalls kommun, Västernorrlands län
Intern identifierare: KOM-413552
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Mark, bro och byggnadsverk Sundsvall C. BEST arbeten 2,5km nytt dubbelspår Kubikenborg-Sundsvall samt BEST arbeten Sundsvall C Byggnation av ny planskild förbindelse för Sundsvall resecentrum inkl anslutningar vid nya perronger samt vid stationsområdet.
Intern identifierare: För utförande av Ostkustbanan delen Kubikenborg-Sundsvall C, entreprenad CD (Mark och BEST) inom Sundsvalls kommun, Västernorrlands län