Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötselentreprenad Vellinge kommun
Referensnummer: UH-2023-109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen genomförs gemensamt för BR Fastighet och Vellinge kommunlokal AB (Fastigheter) samt Gata-Park inkl. VA-anläggningar (Tekniska). Endast en L kommer att tilldelas kontrakt i upphandlingen. Därefter kommer dock separata upphandlingskontrakt att tecknas (totalt 3 kontrakt).
B emotser anbud för tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av mark, markutrustning, delar av byggnad samt vissa administrativa och tekniska tjänster. Omfattningen i detalj framgår av kontraktshandlingarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 360 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen