Denna upphandling avser leverans och driftsättning av nytt överordnat system för att externt och på distans kunna övervaka 20 st. befintliga styr-och
Övervakningsanläggningar där MSB har ansvar för drift- och underhåll av tekniska fastighetsinstallationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121700 Larmsystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen