402869-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Entreprenader avseende mindre byggnadsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenader avseende mindre byggnadsarbeten
BeskrivningUpphandling avseende mindre byggnadsarbeten för Serviceförvaltningen i Lunds kommun. Avrop kommer att ske delvis genom rangordning, och delvis genom förnyad konkurrens.
Föregående meddelande701050-2023
Intern identifierareSN 2023/0342
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421130 Montering av dörrar och fönster, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelByggnadsarbeten ramavtal