402882-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Avfallstunnor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för avfallshantering
Referensnummer: 18/0349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utrustning för avfallshantering.
Biopåsar, papperssäckar, insatssäckar, utrustning för latrininsamling och för insamling av farligt avfall. Behållare och korgar för matavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen