Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för studenter med funktionsnedsättning.
Referensnummer: LTU-2244-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende konsultstöd för studenter med funktionsnedsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konsultstöd för studenter med funktionsnedsättning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen