Denna upphandling avser Parkeringsövervakning samt tillhandahållande av biljettautomater till sjukhusen i Landstinget i Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. De sjukhus som ingår är Länssjukhuset Kalmar, Oskarshamns sjukhus och Västerviks sjukhus.
Förfrågningsunderlaget kan hämtas på nedanstående länk:
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38730000 Parkeringsmätare, 51214000 Installation av parkeringsmätare, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen