Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialiserad öppenvård
Referensnummer: 1900436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av specialiserad öppenvård inom specialiteterna urologi, endoskopi, hand och fot kirurgi samt öron-näsa-hals (ÖNH).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 368 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85112200 Öppenvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård, 85121292 Urologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av specialiserad öppenvård inom specialiteterna urologi, endoskopi, hand och fot kirurgi samt öron-näsa-hals (ÖNH). Avtalet kommer att löpa under 5 år med möjlighet till 2 års förlängning.