402974-2021 - ResultatSverige-Angered: Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Överföringsledningar Skra Bro Etapp A
Referensnummer: 21/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ca 3 km överföringsledningar (SDR11, 1 X V315 + 2 X
TS400/TS450) mellan Skra Bro och Östergärde på Hisingen i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen