403062-2023 - ResultatSverige-Växjö: Cyklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar för användning i tjänsten
Referensnummer: 2022-00225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser Följande delområden cyklar.
Delområde 1: Cyklar av modell citybike och hybridcyklar exklusive service
Delområde 2: Service av modell citybike och hybridcyklar
Delområde 3: Cyklar av modell citybike och hybridcyklar inklusive service
Delområde 4: Cyklar av modell elcyklar inklusive service
Delområde 5: Cyklar av modellen El- lådcyklar inklusive service
I delområde 1,3, och 4 ska både herr- och damcyklar och offereras.
Varje delområde upphandlas av en (1) eller flera upphandlande myndigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18444112 Cykelhjälmar, 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen