403065-2020 - ResultatSverige-KALMAR: Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offentliga toaletter
Referensnummer: 2019-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av offentliga toaletter till Kalmar kommun. Emmaboda kommun har option på att ansluta sig till avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45215500 Offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på offentliga toaletter till Kalmar kommun. Emmaboda kommun har option på att ansluta sig till avtalet.