403093-2020 - ResultatSverige-VETLANDA: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasdrivna Person- och Transportbilar
Referensnummer: UH-2020-54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder tillsammans med de kommunala bolagen leverantörer att lämna anbud i upphandling av gasdrivna person- och transportbilar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen