40313-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Mobiltelefoner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner, surfplattor och tillbehör
Referensnummer: 0063/19-UH-2019-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av mobiltelefoner, surfplattor och tillbehör till Räddningstjänsten Storgöteborg.
Upphandlingen är uppdelad i två kategorier och anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en eller flera kategorier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32250000 Mobiltelefoner, 32252000 GSM-telefoner, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen