403165-2019 - ResultatSverige-BORÅS: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom hållbar verksamhetsutveckling
Referensnummer: 340-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetet avser support i arbetet med att koppla Science Park Borås interna processer och projekt mot de globala hållbarhetsmålen samt de nationella miljömålen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 90711200 Miljönormer utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen