403171-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Patientövervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spotcheckmonitorer
Referensnummer: 2023-O000540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att upphandla spotcheckmonitorer med integrationslösning för att sända tagna vitalparametrar till mottagande journalsystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33195100 Monitorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen