403187-2020 - ResultatSverige-Södertälje: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2019-1108 Färsk frukt, grönsaker och rotfrukter
Referensnummer: TI 2019-1108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Färsk frukt, grönsaker och rotfrukter till Södertälje kommun, Nykvarns kommun, Salems kommun, Flens kommun, Tom Tits, Gnesta kommun, Trosa kommun samt Oxelösunds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221110 Rotfrukter, 03221200 Grönsaksfrukter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen