Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom offentlig upphandling.
Referensnummer: Dnr. 2017/0345
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsgivarverket är i behov av konsulttjänster inom offentlig upphandling för upphandlingsuppdrag, såväl egna annonserade upphandlingar som avrop från statliga ramavtal, samt rådgivning i upphandlingsrelaterade frågor. Ramavtal avses slutas för 2 + 2 år med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens omfattning m.m. framgår av förfrågningsunderlaget.