2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containrar för hantering av litiumjonbatterier
Beskrivning: Upphandlingen avser köp och leverans av 85 containrar för laddning och förvaring av litiumjonbatterier inkl. installation, dokumentation och utbildning i utrustningens handhavande och skötsel. Dessutom ingå option köp av ytterligare maximalt 85 containrar samt avtal om service och underhåll.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133741:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31158100 Batteriladdningsdon
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option om ett (1) eller flertalet köp upp till ytterligare 85 containrar under perioden 2028-2029.